Skip to content

Łatwe generowanie bezpiecznych haseł

Łatwe generowanie bezpiecznych haseł

Dużo z nas posiada problemy z pamiętaniem haseł. Pin do karty, hasło do komputera, kod do telefonu, hasło do maila, do portali społecznościowych, pin do umowy i znacznie więcej. Dowolnego dnia ilość tychże haseł się zwiększa tudzież powoduje kłopoty, bowiem niezmiernie niejednokrotnie są one zapominane. Choćby ustawienie najłatwiejszych haseł z czasem sprawia, iż możemy o nich nie pamiętać. Bez precedensu pozostają sytuacje, w jakich hasło składa się z 3-5 liter ewentualnie cyfr występujących po sobie ewentualnie będące naszym imieniem albo datą urodzenia. Krótko rzecz charakteryzując – trzeba całego „mózgu” tychże operacji, żeby uprościć zarządzanie plus tworzenie haseł.

Zmiana haseł co najmniej raz na pół roku to dobra praktyka, która używana jest przez nieliczny procent społeczeństwa – tak czuwamy o bezpieczeństwo własnych danych. Dziurawa aplikacja, włamanie na serwer lub wyciek danych toż najpospolitsze przypadki, gdy wymagana jest zmiana hasła – nie zawsze tudzież nie wszyscy się do nich stosują. Najbardziej niepokojące są utraty haseł do systemów bankowości oraz naszych prywatnych skrzynek. W pierwszym wypadku utracić możemy dorobek swojego życia. Coraz więcej przestępców po wykradnięciu loginu tudzież hasła robi przelewy na konta bankowe w zagranicznych krajach. Suma jest nie do odzyskania. W drugim przypadku po włamaniu na naszą skrzynkę, czy to prywatną, bądź firmową, ewentualny złodziej jest w posiadaniu kosztownych wiadomości, swobodnie może zakazić jeszcze nasz laptop, aby odzyskać dane potrzeba wpłacić „haracz”, wtedy dopiero komputer zostanie odblokowany. Są to tak dramatyczne sytuacje, iż wszelkie hasła, jakie zapamiętujemy domyślnie w przeglądarce powinny albo poprawić swoje miejsce, lub pozostać zarejestrowane tylko plus wyłącznie w naszej pamięci (podręcznej).

Choćby trudno toż sobie przedstawić, żeby spamiętać kilkanaście haseł, toż jest toż niezwykle znaczące z punktu bezpieczeństwa. Bezpieczne hasło to takie, jakie nie będzie składało się z własnego imienia albo nazwiska oraz daty urodzenia, czy też słynnego na cały świat: QWERTY, ale będzie trudne, kłopotliwe, ciężkie do rozszyfrowania przez kolejną osobę. Zazwyczaj więc winien być toż zbitek liter plus cyfr oraz znaków specjalnych. Tak wykonane hasło nie będzie łatwe do rozgryzienia. Niestety nie jest również łatwe do zapamiętania. Z pomocą przychodzą nam tutaj przeróżnego typu aplikacje. Jedną z nich jest HasłoWygasło, słowem generator haseł. To zarówno strona www (haslowygaslo.pl), jak oraz aplikacja do ściągnięcia. Czym różni się od standardowego menedżera haseł? Przede wszystkim podstawowa różnica polega na owym, że hasła z menedżera są zapisywane na stałe w jednym lub kilku miejscach. W wypadku HasłoWygasło hasła są za każdym razem odtwarzane na nowo, nie można ich zatem odczytać, czy przejąć, nie są przekazywane online, ani umieszczane jednakowoż utrwalane w formularzu. Dodatkowym atutem programu jest SuperPIN. Na czym on polega? Jest toż hasło główne do kolejnych, wystarczy więc zapamiętać tylko toż jedno, by łatwo zarządzać pozostałymi hasłami, które tworzone są za każdym razem od nowa. Nie zrozum nas źle – nie robione są za każdym razem nowe hasła, a wyłącznie aplikacja nie ma ich nigdzie zapisanych, dzięki czemu generuje Twoje solidne hasło tudzież pokazuje je na nowo. SuperPIN zapewnia łatwy plus stały dostęp do haseł z jakiegokolwiek miejsca na świecie, nawet w wypadku, jeśli stracisz własne urządzenie. Instalując aplikację na nowym telefonie/tablecie bądź laptopie, przywrócisz dostęp plus odtworzysz wszystkie hasła.

Aplikacja jest łatwa w zastosowaniu. Najważniejszym elementem i jednocześnie hasłem głównym jakie musimy zapamiętać jest SUPERPIN. Będzie nam ono niezbędne do odtworzenia pozostałych haseł, bez niego nie uda się odzyskać dostępu tudzież możliwości zarządzania następnymi hasłami. Następnie przechodzimy do wypełnienia formularza – podajemy system (inaczej stronę www) login oraz wskazany przez nas SuperPIN, po czym dostajemy niepospolite hasło. Gotowe.

HasłoWygasło to bezpieczny system do generowania haseł do stron www. Jest łatwy w obsłudze, przyjazny dla użytkownika i niezmiernie intuicyjny. Nie zapisuje haseł na trwałe, umożliwia prosty do nich dostęp plus zarządzanie. Jest gwarancją bezpieczeństwa na dalekie lata bez potrzeby utrwalania haseł, który eliminuje zarówno ich przechowywanie, jak plus zapisywanie. Idealne rozwiązanie dla osób, jakie mają dylematy z tworzeniem haseł – aplikacja wygeneruje dla nas hasło solidne oraz współgrające z ustawieniami poszczególnej strony www, jednakże również dla owych którzy nie ufają wszelakim menedżerom haseł automatycznie wypełniającym za nas pola loginu plus hasła. Przede wszystkim natomiast dla osób, które mają jednakowe hasło do wszystkich systemów bankowości, portali społecznościowych i skrzynek email albo mają przeszkody z ich zapamiętaniem. Im bardziej są one przeróżne plus kłopotliwe owym większa niemożność ich rozgryzienia.

Źródło: https://haslowygaslo.pl/


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Video:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 2 (ostatnio: 19.03.2018 19:51:36)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz