Skip to content

Limonka Kaffir

Limonka Kaffir

Limonka Kaffir – co to jest ?

Pastry Creation czyli firma, która ma w ofercie niesamowite produkty dla specjalistów kulinarnych chcących nowych doznań w kuchni. W naszym sklepie www www.pastry.com.pl wyszukacie masę ciekawych towarów, które możecie zastosować w swojej kuchni. Dziś przybliżmy wam cudo Limonki Kaffir

Przedstawiającosobliwość limonki kaffir powinno się zacząć od tego, że można ją spotykać pod odmiennymi nazwami – papeda, dzika limonka, tajska limonka. Natomiast bez względu na to, jak się ją nazwie zawsze należy do rodziny flor cytrusowych – jestnader cytrusowa i pachnąca.

Listowie limonki typu kaffir są ciągłym składnikiem dań w kuchni tajskiej. Limonka kaffir jest szalenie pachnąca i ogromnie świeża, lecz kaffir liście są z zewnątrz: ciemnozielone i błyszczące a w środku: chropawe i blade. Wystarczytrochę potrzeć liść, aby poczuć wyrazisty zapach. Świeże liście limonki kaffir trzymają swoją jakość przechowywane w lodówce przez co najmniej 2 tygodnie – dostępne i nie mniej popularne są również suszone liście limonki.

Warto wspomnieć, że pachnące liście kafiru są zbyt twarde, aby zużywać je w zwykłej formie – z reguły dorzuca się je w ostatniej fazie pichcenia. Wiele orientalnych przepisów wręcz potrzebuje tego, by posłużyć się z tej części limonki kaffir. Wiele ciekawych przepisów można znaleźć na naszym firmowym blogu kulinarnym.

Gdzie nabyć kaffir?

Jeszcze do niedawna zakupienie liści kaffir w naszym kraju niemalże graniczyło z cudem, całe szczęście poprzez możliwości sieci internetowej współcześnie każdy zdoła to zrobić w dobrzeurządzonym sklepie online wygodnie siedząc w ulubionym fotelu. Przykładem takiego sklepu jest chociażby pastry.com.pl – sklep online.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Lokalizacja na mapie:

Szerokość geograficzna: 50.298042, Długość geograficzna: 18.969479699999965

Odwiedziny botów:
  • googlebot: 13 (ostatnio: 03.03.2021 10:38:19)
  • yahoo: 1 (ostatnio: 30.12.2017 10:21:24)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz