Skip to content

Skała

Urlop macierzyński i zasiłek macierzyński

Urlop macierzyński i zasiłek macierzyński

Przepisy obowiązującego Kodeksu pracy przewidują szereg uprawnień pracowniczych, związanych z rodzicielstwem. Do takich uprawnień należy nie tylko opieka nad zdrowym dzieckiem czy zwolnienie lekarskie na dziecko, ale również (a może przede wszystkim) urlop macierzyński i zasiłek macierzyński. Nie jest to tematyka prosta. Pracownicy nierzadko nie wiedzą, ile urlopu macierzyńskiego przysługuje, czy mają prawo do urlopu rodzicielskiego, a jeśli tak, to w jakim wymiarze, czy należy im się zasiłek macierzyński i jak go wyliczyć. Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym serwisie kadrywpraktyce.pl.

Prawem pracy zajmujemy się już od wielu lat. Naszą domeną jest praktyka. Nie skupiamy się na rozważaniach teoretycznych czy suchej analizie przepisów. W naszym serwisie znajdziesz wyłącznie praktyczne, sprawdzone porady. A piszemy nie tylko o urlopach, jeśli interesuje cię zagadnienie naliczania wynagrodzeń, jak się liczy listę płac, jakie są rodzaje składek i w jakiej wysokości się je płaci, czy umowa zlecenia ze studentem jest oskładkowana, jaka może być przyczyna wypowiedzenia umowy o pracę – to wszystko znajdziesz u nas.

Nasze artykuły opieramy na przykładach z życia, dotyczących w ogromnej mierze naszych czytelników. Pomagamy nie tylko poprzez poradniki i artykuły, jeśli poszukujesz stosownego wzoru wniosku, formularza czy umowy o pracę – zajrzyj do nas, to wszystko już na Ciebie czeka.

Pamiętaj, że wszystkie nasze zasoby udostępniamy Ci całkowicie za darmo. Nasze poradniki i formularze są zgodne z przepisami, przed publikacją konsultujemy je z zespołem prawników korporacyjnych, specjalizujących się w zagadnieniach prawa pracy.

U nas nie ma miejsca na suche prawo. U nas wyłącznie sprawdzone porady, praktyczne wyliczenia i kalkulatory i wiele innych. Nie czekaj, już dziś zapoznaj się z naszą stroną, nie wiesz, kiedy i Ciebie dotknie problem kadrowy. A lepiej być na niego przygotowanym.

Pizza Ojców

Pizza Ojców

Restauracja i Pizzeria Bocianówka znajduje się w Ojcowskim Parku Narodowym w samym serduszku ojcowa na terenie malowniczej Gminy Skała. Serwujemy 20 wariantów pizz, apetyczne sałatki, dania obiadowe plus desery. Dowozimy pizzę do domu i pracy w okolicy. Obsługujemy zamówienia indywidualne na miarę również żywienie grupowe w pizzerii bocianówka.

Pracujemy w siedem dni w tygodniu i zapraszamy do odwiedzenia naszej strony a także także Pizzeri w Ojcowie