Skip to content

Pompy stosowane w układach hydraulicznych platform dla niepełnosprawnych

Pompy stosowane w układach hydraulicznych platform dla niepełnosprawnych

Pompy stosowane w napędach hydraulicznych platform dla niepełnosprawnych są różne w zależności od zastosowanego układu hydraulicznego i wymagań samych platform. Pompą nazywamy maszynę roboczą, która kosztem energii silnika napędowego przenosi ciecz z poziomu niższego na wyższy, np. ze zbiornika z płynem hydraulicznym do układu wznoszenia platformy, albo z obszaru o ciśnieniu niższym do obszaru o ciśnieniu wyższym.

Zależnie od sposobu działania w urządzenia dla niepełnosprawnych rozróżniamy pompy: 1) tłokowe 2) wiro­we (rotodynamiczne) i 3) specjalne.

Zależnie od warunków pracy dzielimy pompy na:

1) ssące (lewarowe), umieszczone ponad zwierciadłem cieczy w zbior­niku górnym;

2) tłoczące (zatopione), które znajdują się pod zwierciadłem cieczy w zbiorniku dolnym i pracują z samorzutnym napływem cieczy do pompy;

3) ssąco-tłoczące (najbardziej rozpowszechnione), umieszczone ponad dolnym, lecz pod górnym zwierciadłem cieczy.

Zależnie od rodzaju napędu rozróżniamy pompy: 1) ręczne i 2) z napę­dem mechanicznym, poruszane przez silnik napędowy bezpośrednio lub przez przekładnię. Do napędu służą silniki elektryczne, parowe, spali­nowe, powietrzne lub wodne. Więcej o zastosowaniu pomp w platformach dla niepełnosprawnych na stronie jak powyzej.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 52 (ostatnio: 22.08.2021 04:31:19)
  • yahoo: 5 (ostatnio: 16.05.2016 17:13:04)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz