Skip to content

Psychoterapia

Psychoterapia

Aktualna definicja medyczna psychoterapii rozróżnia to, co zwyczajnie nazywa się psychoterapią, na dwie znacznie różniące się od siebie domeny – psychoterapię i pomoc o charakterze psychospołecznym. Psychoterapia sensu stricto jest metodą z wyboru w leczeniu zaburzeń nerwicowych (aktualnie klasyfikowanych jako zaburzenia lękowe) i zaburzeń osobowości. Wsparcie psychospołeczne natomiast, stanowi „pomaganie” – w sytuacjach, gdzie nie ma faktycznej diagnozy, jednakże osoba poszukuje profesjonalnej pomocy. Cele psychoterapii obejmują zwykle zmiany zachowań i wzorców pacjenta, w tym także rozwój jego kompetencji emocjonalnych, na przykład na zwiększenie poziomu samokontroli, lepsze radzenie sobie z lękami i stresem, zwiększenie poziomu samooceny, poprawę zdolności tworzenia, relacji, współpracy oraz komunikowania się z otoczeniem, czy też na zmianę osobistej motywacji do działania.

Na psychoterapię składa się zespół technik leczących różne choroby a także ograniczenia dotyczące psychologii osoby, pary lub rodziny. Wspólną własnością wszystkich tych technik jest kontakt międzyludzki, w przeciwieństwie do leczenia farmakologicznego

Dzisiaj stosowana psychoterapia powstała oryginalnie jako łączna część psychoanalizy, jednak współcześnie została dostosowywana i rozwijana także dzięki innym podejściom psychologii takim jak psychologia Postaci czy psychologia poznawcza.

Psychoterapia małżeńska Warszawa Poważne różnice wartości i głębokie problemy ostatecznie stają się częścią każdego związku. Partnerzy radzą sobie z nimi stosując znany sobie arsenał metod. Duża ilość związków jednakże, z biegiem lat, dochodzi do sytuacji, w której wielu trudności nie może już rozwiązać, nie może o nich komunikować i wszystkie wcześniejsze techniki radzenia sobie z nimi szwankują. Poszukiwanie nowych sposobów nieraz przyjmuje dramatyczny bieg – niejednokrotnie jest to romans, oddawanie się niebezpiecznym zajęciom, bądź izolacja. Pośród niedestrukcyjnych metod rozwiązywania konfliktów czy szukania sposobów wzrostu związku jest terapia małżeńska Warszawa. Wiele par wspólnie pracując psychoterapeutycznie nad swoją relacją odkrywa sposoby by być bliżej nie tylko z małżonką lub małżonkiem, ale również zbliżyć się do własnych intensywnych doświadczeń oraz przekonań. Skutkiem takiej terapii jest poprawa umiejętności „dogadywania się”, lepsza atmosfera i większy stopień zadowolenia z małżeństwa. Część małżeństw idzie na psychoterapię wcześniej – przed tym jak ich konflikty urosną do olbrzymich rozmiarów – jako procedura wspierania i wzrostu swojego związku.


Ocena: 5/5 (2 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 33 (ostatnio: 08.09.2021 00:20:05)
  • yahoo: 25 (ostatnio: 09.02.2018 03:26:45)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz