Skip to content

Ubranka niemowlęce

Ubranka niemowlęce

Kilka lat temu nikt nie zwracał uwagi na to czy buciki dla dziecka są zdrowe. W końcu okres wykorzystania pary bucików przez dziecko to tylko niewiele miesięcy, więc nie ma sensu zajmować się tym zagadnieniem. Ważne by obuwie było ładne i w miarę tani. Wyłącznie rodzice maluchów które miały problemy ortopedyczne zajmowali się bezpieczeństwem bucików.

Współcześnie świadomość powagi problemu bezpieczeństwa bucików rośnie. Jest to związane z kontrolą rynku przez instytucje europejskie. Głównie dotyczy to toksyczności surowców używanych do produkcji bucików, oraz odzieży.

Buciki dziecięce są produkowane ze skór i materiałów sztucznych przy wykorzystaniu dużej ilości substancji. Pewna część z nich została zidentyfikowana jako środki szkodliwe i została zabroniona. Jednak przepisy określające użycie substancji szkodliwych nie obowiązują we wszystkich krajach. Z tego powodu zdarza się, że w sklepach pojawiają się buciki które mogą być niebezpieczne dla ludzi.

Odrębnym zagadnieniem jest odpowiednia konstrukcja obuwia dla dzieci. Delikatne stópki maluchów rosną i złe uformowanie butów może powodować powstanie wad ortopedycznych. W związku z tym należy sprawdzać przy zakupie czy buciki mają certyfikaty bezpieczeństwa dzieci.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 41 (ostatnio: 30.01.2022 22:40:34)
  • yahoo: 11 (ostatnio: 29.11.2016 22:07:47)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz