Skip to content

Psycholog po zdradzie

Zdrada – słowo bardzo źle kojarzone, które zawsze oddala od siebie partnerów. Krótkie chwilę uniesienia trzeba później naprawiać tygodniami. Niestety nie zawsze da się odbudować zaufanie drugiej osoby.

Psycholog po zdradzie to bardzo dobre rozwiązanie aby odzyskać równowagę psychiczną. Z badań wynika, że częściej zdradzają mężczyźni niż płeć piękna.

Romans najłatwiej jest oceniać będąc z boku. Każdy z nas ma wyrobione zdanie na temat zdrady i na ogół ta opinia jest jednoznaczna. To teoria. A jak to wygląda w praktyce? W rzeczywistości każda historia zdrady jest inna, mimo podobnych następstw przyczynowo-skutkowych jej efekty są inne. Każda historia jest niepowtarzalna i niełatwa do jednoznacznej oceny.

Jak wynika z badań Instytutu Psychologii Uniwersytetu Łódzkiego wynika, że do zdrady małżeńskiej przyznaje się blisko 30% polskich mężczyzn oraz ok. 15% kobiet. Najczęściej zdradzamy latem, podczas urlopu. Jak wynika z raportu to sezon próby dla wielu małżeństw.

Dlaczego zdradzamy? Nie ma jednoznacznej opinii w tej kwestii. Dla jednych psychologów jest to dowód na to, że w małżeństwie (związku) czegoś brakuje a przysłowiowy skok w bok jest łatwiejszy od gruntownych zmian i niełatwych rozmów. Zdaniem innych ekspertów – osoby, które cechy osobowości sprawiają, iż są bardziej skłonne do zdrad, nawet jeśli ich stałe związki są w miare udane. Pozamałżeńskie relacje nawiązują zazwyczaj osoby o niepewnej własnej wartości, które wymagają ciągłej adoracji.

Większość romansów jest z góry skazana na porażkę – większość seksuologów i psychologów uważa, że zdrada jest wyrazem niedojrzałości emocjonalnej. Osoby, które zdradzają twierdzą, że do kochanka przyciąga ich namiętność i żar podniecenia. W rzeczywistości tak nie jest ponieważ osoby uwikłane w romans często nie dostrzegają faktów – skoro ktoś skłonny jest do zdrady i oszukiwania partnera to czemu nie miałby tego samego zrobić z nimi. Wiele kobiet zauroczonych w żonatych mężczyznach wierzy, że ci opuszczą rodzinę, a panowie uważają, iż potrzeby emocjonalne kochanki zawsze pozostaną na tym samym poziomie.

Podsumowując warto skorzystać z pomocy psychologa po zdradzie i uzyskać profesjonalne porady.

Dodaj komentarz